Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

niszczenie dokumentówDokumentacja firmowa to akta, które firma gromadzi, aby móc sprawnie i zgodnie z prawem wykonywać określone czynności. W archiwach przedsiębiorstwa spotkamy się z różnym typem dokumentacji. Różnią się nie tylko zawartością i przeznaczeniem, ale też i okresem przechowywania. 

 

 

 

Każdy dokument ma bowiem swój okres przydatności, a gdy dobiegnie on końca, należy zadbać o utylizację akt. Wielu dokumentów nie możemy po prostu wyrzucić do śmietnika, bo znajdują się tam wrażliwe informacje, które, jako administrator danych osobowych, zobowiązani jesteśmy chronić. Konieczne będzie więc zadbanie o bezpieczną utylizację i wybór między samodzielnym przeprowadzeniem procesu a powierzeniem go zewnętrznej firmie. 

 

Zanim samodzielnie zajmiemy się niszczeniem dokumentów firmowych....

Przed podjęciem decyzji, warto zastanowić się:

  • Czy jesteśmy w stanie zniszczyć dokumentację w bezpieczny sposób?

Nawet przedsiębiorstwa, mające swoje siedziby w niewielkich biurach, mogą obsługiwać wielu klientów oraz, co za tym idzie, generować ogromne ilości dokumentacji. Wyzwaniem staje się wtedy przygotowanie odpowiedniego stanowiska dla osoby niszczącej akta. Jeśli w tym samym pomieszczeniu przyjmuje się klientów, w teorii może dojść do sytuacji, że ktoś pozna tajne informacje. Do takich incydentów absolutnie nie należy dopuszczać i lepszym pomysłem będzie tu lecenie niszczenia akt na zewnątrz.

Podczas podejmowania decyzji o tym, czy zutylizować akta samodzielnie, czy może skorzystać z profesjonalnego wsparcia, może pojawić się pokusa zaoszczędzenia. Zanim jednak damy się jej ponieść, zastanówmy się, czy samodzielne niszczenie akt to rzeczywiście oszczędność. W sytuacji, w której mamy bardzo dużo dokumentacji do zutylizowania, konieczne będzie oddelegowanie do tego zadania pracownika. W efekcie będzie on musiał zaniedbać swoje regularne obowiązki i poświęcić swój czas na czynność, która nie ma nic wspólnego z zajmowanym przez niego stanowiskiem. Czy generowane w ten sposób zaległości to rzeczywiście lepsza opcja niż zapłacenie zewnętrznej firmie, która zrobi to szybciej i bezpieczniej? - zdecydowanie warto pochylić się nad tym pytaniem.

Niszczenie dokumentów z pomocą specjalistów

Wybierając ten wariant, nie musimy martwić się o to, że podczas procesu, ktoś nieupoważniony zyska dostęp do informacji Takie przedsiębiorstwa, jak np. Proarchiv priorytetowo traktują bezpieczeństwo swoich klientów i mają opracowany szereg procedur, pozwalających na zachowanie najwyższych standardów ochrony.

Dokumentacja przewożona jest do miejsca utylizacji w specjalnych, zamkniętych pojemnikach, a klient dostaje oficjalne potwierdzenie przy przekazaniu akt, jak też i potem, gdy proces zostanie zrealizowany. Punkt, w którym dochodzi do utylizacji, wyposażony jest w nowoczesne instalacje, niszczące papier, spinacze i elektroniczne dyski. Zadanie realizowane jest niezwłocznie po odebraniu dokumentacji od klienta, dzięki czemu możliwe jest bardzo szybkie rozprawienie się z problemem zalegających akt.

Newsletter