Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

restauracjaW restauracjach, barach i innych punktach gastronomicznych istnieje duże ryzyko wystąpienia pożaru. Jest to spowodowane tym, że w pobliżu gorących powierzchni znajdują się różne łatwopalne przedmioty. Sekunda nieuwagi może zakończyć się tragicznie nie tylko dla pracowników, ale także i dla klientów. Tutaj z pomocą przychodzi ochrona przeciwpożarowa.

 

 

 

 

 

Ochrona przeciwpożarowa konieczna w lokalach gastronomicznych 

Do najczęstszych przyczyn pożarów w branży gastronomicznej należą przede wszystkim zostawienie włączonej kuchenki bez żadnego nadzoru, zapłon resztek tłuszczu, czy przegrzanie oleju. Zdarzają się także sytuacje, kiedy pożar powodują awarie urządzeń elektrycznych. Dlatego właśnie właściciele lokali gastronomicznych powinni mieć przygotowany plan bezpieczeństwa, do którego powinny zaliczać się szkolenia dla pracowników oraz odpowiedni sprzęt ratunkowy. 

 

Jakie systemy przeciwpożarowe powinny znaleźć się w lokalu gastronomicznym? 

Niezależnie od ilości przyjmowanych gości, oraz wielkości lokalu, ten powinien być wyposażony w gaśnice, system zraszaczy, systemy tłumienia ognia oraz alarm przeciwpożarowy. Warto również mieć na uwadze to, że powinien być to sprzęt nowy. Dodatkowo właściciele lokali powinni dbać o jego czystość oraz regularną konserwację, ponieważ awaria sprzętu przeciwpożarowego może okazać się tragiczna w skutkach.  

Oprócz skupienia się na systemie przeciwpożarowym, właściciele powinni także zwracać uwagę na odpowiednie składowanie i utylizację odpadów, a także na zachowanie pracowników, którzy mogą popełniać niebezpieczne błędy. Jak tego uniknąć? Na stronie https://www.promattop.pl/ można skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą wdrożyć skuteczne rozwiązania. 

Specjalistyczny sprzęt przeciwpożarowy daje długotrwałe korzyści, do jakich zalicza się bezpieczeństwo pracowników i klientów. Oprócz owego sprzętu, właściciele powinni dbać o regularne szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa. 

Newsletter