Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

szkolenie 4785
Zarządzanie projektami i procesami biznesowymi wymaga wybrania odpowiednich metod podejmowania decyzji. Niebagatelną rolę odgrywa tutaj sprecyzowanie kryteriów oceny projektów oraz konkretnych procesów zachodzących w firmie. Jakie inne wyzwania wiążą się z tą kwestią i czy profesjonalne szkolenia pomogą nam się z nimi uporać?

 

 

Wyzwania, z którymi mierzy się większość przedsiębiorców

Ustalenie wcześniej wspomnianych kryteriów oceny projektów i procesów jest niezbędne do tego, żeby podejmować efektywne decyzje. Jeśli zostaną nieprawidłowo określone, dalsze kroki nie będą w pełni realizować strategii firmy. Osoby odpowiedzialne za te decyzje nie mają łatwo, zwłaszcza że przeważnie muszą wybrać między kilkoma opcjami. Przeważnie zasoby firmy nie są wystarczające, żeby realizować każdy z wariantów (często nie ma to też ekonomicznego sensu). Decydenci muszą więc z rozwagą określać, które projekty należy realizować w pierwszej kolejności, które warto "odłożyć na półkę" i sięgnąć po nie za jakiś czas, a które należy całkowicie odrzucić.

Dużym wyzwaniem jest też brak odpowiedniej perspektywy. Dotyczy to zarówno zarządzania projektami biznesowymi, jak i zarządzania procesami. Przeważnie zespół osób odpowiedzialnych za takie decyzje doskonale zna sytuację przedsiębiorstwa. Taka wiedza jest tu oczywiście niezbędna. Niestety czasem może też utrudniać optymalne wybory. Kompetencje i doświadczenie okazują się wtedy niewystarczające. Jak poszerzyć swoją perspektywę i jednocześnie usprawnić podejmowanie decyzji? Odpowiedzią są profesjonalne szkolenia z zarządzania procesami i projektami biznesowymi.

 

Kto skorzysta na szkoleniu z zarządzania projektami i procesami?

Dobrze jest sobie uświadomić, że po tego typu szkolenia biznesowe nie musimy sięgać tylko wtedy, gdy pojawiają się jakieś wyraźne trudności. To jasne, że dostrzegalny problem jest jasnym bodźcem, sprawiającym, że zaczynamy mieć wątpliwości dotyczące dotychczasowego sposobu postępowania. Na takich szkoleniach skorzystają również te firmy, które nie mierzą się aktualnie z szeroko pojętymi kryzysami. Wtedy można taką wiedzę wykorzystać jako:

  • środek zapobiegawczy

Szkolenia z zarządzania projektami i procesami zapoznają uczestników z metodami, pozwalającymi utrzymać twórczą, kreatywną atmosferę, usprawnić komunikację i przeciwdziałać częstym problemom. Jeśli osoby decyzyjne mają taką wiedzę, zmniejsza się ryzyko nietrafnych decyzji.

  • sposób na zwiększenie szansy na rozwój przedsiębiorstwa

Również dobrze prosperujące firmy muszą nieustannie poszukiwać sposobów na zwiększanie swojej przewagi konkurencyjnej. Jeśli o to nie zadbają, ich klienci zaczną ich opuszczać. W najbardziej optymistycznym scenariuszu po prostu taka firma nie będzie odnotowywać wzrostów. Szkolenia biznesowe z zarządzania projektami i procesami biznesowymi zwiększają efektywność decyzji o dużym znaczeniu strategicznym. Oznacza to, że właściwie każde przedsiębiorstwo jest w stanie odnotować realne korzyści wynikające takiej profesjonalnej pomocy.

O szkoleniach biznesowych przeczytają Państwo na stronie https://openhorizon.com.pl/szkolenia.html

Opublikowano przez: Open Horizon Consulting.

Newsletter