Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

pexels tomas anunziata 3876417
Rolnictwo to nieustannie rozwijana gałąź nauki. Wiąże się to nie tylko ze stale zwiększającym się stanem wiedzy na temat uprawy roślin i dbania o glebę, ale także nowymi technologiami. Współczesny rozwój techniczny pozwala na coraz precyzyjniejszą kontrolę każdego etapu prowadzenia uprawy, zaczynając od nawożenia, przez wysiew i na zbiorach kończąc. Co kryje się pod terminem “precyzyjne rolnictwo”? Jak wykorzystać nowoczesną technologię dla polepszenia wydajności i pomnożenia zysków swojego gospodarstwa? To pytania, na które odpowiemy w tym tekście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym jest precyzyjne rolnictwo?

Główne założenia precyzyjnego rolnictwa zawierają się w uzyskaniu obfitszych i wyższej jakości plonów przy równoczesnym ograniczeniu kosztów ich wyprodukowania. W jaki sposób się to odbywa? Wiąże się to z przeprowadzeniem badań wycinków pola i użyciem programów komputerowych współpracujących z systemami GPS. Pozwala to na określenie jaki fragment ziemi uprawnej wymaga większej lub mniejszej ilości nawozu czy materiału siewnego. Następnie przy pomocy wprowadzonych do komputera informacji satelitarnych, system w czasie rzeczywistym dostosowuje ilość dozowanych przez maszynę rolniczą środków. Jak widać, najważniejszym elementem precyzyjnego rolnictwa są zatem utworzone i analizowane potem przez program mapy plonów, na podstawie których planuje się resztę prac. 

 

Terminal do ciągnika - kontrola i analiza podczas pracy na polu

Urządzeniem, które pozwala na efektywne zarządzanie systemami związanymi z precyzyjnym rolnictwem, jest terminal z wyświetlaczem. Może być to urządzenie dedykowane pod system, tablet z odpowiednią aplikacją lub jeden z wbudowanych terminali traktora. Połączony jest z aparaturą pomiarową zamontowaną na ciągniku i maszynach rolniczych. Za sprawą graficznego interfejsu pozwala na łatwe sterowanie funkcjami zintegrowanej maszyny rolniczej, a także monitorowanie parametrów gleby. To właśnie w pamięci terminala do ciągnika mieszczą się pomiary wszystkich czujników, które potrzebne są by skutecznie zmapować pole. 

 

Nadajnik GPS do ciągnika

Osprzęt GPS jest niezbędny przy korzystaniu z dobrodziejstw precyzyjnego rolnictwa. Nadajnik GPS do ciągnika pełni szereg funkcji. Przede wszystkim jest kluczowym elementem mapowania pól i ich zasobów. Podczas obsiewu czy nawożenia system nawigacji określa położenie traktora wobec zmapowanych obszarów i pozwala systemom na precyzyjne dozowanie nawozów czy materiału siewnego zgodnie z wytycznymi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnego rolnictwa i poszukujesz sprzętu takiego jak terminal czy nadajnik GPS do ciągnika, odwiedź stronę isobus.pl i sprawdź dostępną ofertę. 

Newsletter