Biznes

Biuro rachunkowe Katowice – skorzystaj z pomocy przy zakładaniu własnego biznesu

Chcesz otworzyć swoją firmę? W takim przypadku warto dobrze się do tego przygotować. Poza rozeznaniem się w branży oraz przygotowaniem biznes planu warto także zastanowić się nad tym, jak będzie się prowadzić firmowe formalności. Tutaj z pomocą przychodzą katowickie biura rachunkowe.

Biuro rachunkowe pomoże w otwarciu firmy

Założenie własnego przedsiębiorstwa – niezależnie od jego branży, typu czy wielkości – zawsze powinno być dobrze przemyślane. Formalności związane z otwarciem firmy nie są dzisiaj bardzo skomplikowane, ale wymagają podjęcia kilku ważnych decyzji, między innymi dotyczących formy rozliczania się z fiskusem. Można wtedy skonsultować się ze specjalistami z biura rachunkowego.

Przedsiębiorcom chcącym wybrać takie biuro rachunkowe Katowice – https://ask-finance.pl/ również dają możliwość skorzystania z kompleksowej pomocy przy otwieraniu biznesu. Wystarczy tylko zgłosić się do biura świadczącego takie usługi, aby otrzymać pełne wsparcie.

Na czym polega pomoc biura rachunkowego przy zakładaniu firmy?

Otwarcie własnej firmy dla osoby, która nie ma żadnego doświadczenia w tym zakresie, może być stresującym zadaniem. Dzięki pomocy doświadczonego księgowego można wtedy otrzymać odpowiedź na każde pytanie. Co więcej, pracownicy biura mogą całkowicie wyręczyć klienta w realizacji obowiązków związanych z otwarciem biznesu – w tym celu należy upoważnić biuro przez pełnomocnictwo.

Pomoc biura rachunkowego przy zakładaniu biznesu polega na:
– doradztwie przy wyborze właściwej formy opodatkowania (karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany, księga przychodów i rozchodów – KPiR, pełna księgowość)
– wypełnieniu wniosku o otwarcie działalności gospodarczej CEIDG-1 przy jednoosobowej działalności gospodarczej
– zarejestrowaniu spółki osobowej, kapitałowej
– zgłoszeniu firmy do Urzędu Skarbowego
– zgłoszeniu firmy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)
– zgłoszeniu pracowników firmy do ZUS

W wielu biurach powyższe usługi są świadczone całkowicie za darmo, dzięki czemu świeżo upieczony przedsiębiorca nie musi ponosić żadnych kosztów.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Wsparcie świadczone przez biura rachunkowe jest bardzo pomocne także dla małych, nowo otwartych firm. Dzięki szerokiej gamie dostępnych usług przedsiębiorca może wtedy skoncentrować się na rozwijaniu własnego biznesu, natomiast to biuro zajmie się prowadzeniem wszystkich formalności w jego imieniu.

Korzystanie z usług księgowych to zatem większy komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu. Co więcej, klientom chcącym wybrać dobre biuro rachunkowe Katowice proponują współpracę z księgowymi, którzy mogą zaproponować bardzo atrakcyjne ceny obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *