BiznesGospodarkaLifestyle

Ceny wody butelkowanej szybują w górę? Filtr do wody to najlepszy sposób na oszczędności!

Cena wody butelkowanej sukcesywnie rośnie. W czasach inflacji nawet o kilkanaście procent. Poznaj sprytny sposób na oszczędzanie – i to nawet kilkuset złotych miesięcznie!

 

Regularne picie wody jest niezbędne, by cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej. Woda stanowi składnik płynów ustrojowych (m.in. limfy, krwi, żółci i płynu mózgowo-rdzeniowego), umożliwia zachodzenie procesów metabolicznych, a także pozwala oczyszczać organizm z toksyn. Chroni także takie organy jak mózg czy rdzeń kręgowy. Ponadto, wpływa na funkcjonowanie stawów i nerek oraz reguluje temperaturę ciała wzmacniając odporność. To właśnie dzięki wodzie możliwe jest transportowanie substancji odżywczych oraz tlenu do komórek w organizmie. Nic dziwnego, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wypijanie ok. 1,5 litra wody dziennie w przypadku osób dorosłych. Jaką wodę pić, by było to z korzyścią dla zdrowia i, przy okazji, portfela?

 

Ceny wody butelkowanej – sprawdź, jak łatwo zaoszczędzić!

Ceny wody butelkowanej nie należą do najniższych. W zależności od rodzaju wody i miejsca, w którym jest sprzedawana (w supermarkecie czy na lotnisku) może kosztować od 2 do nawet 6 złotych za półtoralitrową butelkę. Przyjmując średni koszt 2,50 zł za litr i dzienne zapotrzebowanie na wodę na poziomie 1,5 litra dziennie daje to miesięcznie wydatek w wysokości ponad 100 zł na jedną osobę. Czteroosobowa rodzina zapłaci więc za wodę ok. 400 zł na miesiąc, czyli nawet… 4 tysiące złotych rocznie! To już całkiem spory dodatek do wakacji. Czym jednak zastąpić wodę mineralną?

Najlepszym sposobem jest filtr do wody. Choć kranówka w Polsce jest w pełni zdatna do bezpośredniego spożycia, ma wysoką jakość i jest monitorowana na bieżąco, niektórzy pozostają nieprzekonani do picia jej np. bez uprzedniego przegotowania. Przegotowanie wody jest jednak czasochłonne. Dużo lepszym, szybszym i wygodniejszym sposobem jest filtrowanie. Na czym ono polega?

Filtry do wody zawierają m.in. węgiel aktywny, który wychwytuje składniki odpowiedzialne za smak, zabarwienie i przejrzystość wody. We wkładzie filtrującym znajduje się również żywica jonowymienna, która zmiękcza wodę (wówczas nadaje się ona również do urządzeń AGD takich jak czajnik czy żelazko nie pozostawiając kamiennego osadu). Na dodatek wkład filtrujący przechwyca metale ciężkie i inne niepożądane elementy. Szukasz skutecznego filtra do wody? Wejdź na https://dafi.pl/blog/ i sprawdź, jakie są rodzaje filtrów do wody!

 

Jak filtrować wodę?

Do filtrowania wody w domu możemy wykorzystać dzbanki filtrujące lub filtry podzlewozmywakowe. Te pierwsze wpisały się już na dobre w krajobraz wielu kuchni. Mogą mieć różną pojemność – idealną zarówno do kompaktowych, jak i większych kuchni. Na dodatek mogą być wykonane ze szkła. Są estetyczne, eleganckie i dostępne w wielu nietuzinkowych kolorach.

Rosnącą popularnością cieszą się filtry przepływowe, które montuje się pod zlewozmywakiem w kuchni. Są one najwygodniejsze w użyciu, ponieważ dzięki nim mamy wodę filtrowaną prosto z kranu. Można do nich zamontować baterię trójdrożną. Wówczas możemy korzystać z wody filtrowanej i zwykłej wodociągowej.

Z kolei gdy wyjeżdżamy np. na urlop lub wybieramy się na wycieczkę warto mieć przy sobie butelkę filtrującą. Przydaje się również na siłowni lub w szkole. Butelkę filtrującą możemy bowiem napełniać do woli w każdym miejscu gdzie jest dostęp do wody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *