Lifestyle

Czy windsurfing jest bezpieczny dla dzieci?

Sporty wodne wciąż odbierane są przez społeczeństwo jako aktywność wiążąca się z dużym niebezpieczeństwem. Należy jednak pamiętać, że przebieg nauki, nasze samopoczucie i bezpieczeństwo, zależy przede wszystkim od szkoły, na którą się zdecydujemy. Jeżeli wybierzemy szkołę z doświadczeniem, cieszącą się dużym zaufaniem wśród kursantów, możemy być pewni, że windsurfing nie będzie dla nas żadnym wyzwaniem. Dlatego też tak istotny jest wybór instruktora, przy którym poczujemy się pewnie i komfortowo.

 

A jak wygląda sytuacja w przypadku dzieci i młodzieży? Czy dla nich sporty wodne też są bezpieczne? Oczywiście, że tak! Warto jednak mieć na uwadze nie tylko wybór szkoły, ale również to, czy nasza pociecha jest zainteresowana tego typu aktywnością. Nie ma sensu wysyłać na windsurfing dziecko, które nie ma na to ochoty. Jeżeli jednak Twoja pociecha chciałaby wziąć udział w szkoleniu z zakresu sportów wodnych – jesteśmy jak najbardziej za!

 

Kursy kitesurfingu i windsurfingu na Helu dla najmłodszych

Skoro już wiesz, że nauka sportów wodnych jest jak najbardziej bezpieczna dla dzieci i młodzieży, na pewno interesuje Cię przebieg takich szkoleń. Jak więc wyglądają kursy kitesurfingu dla najmłodszych i co powinieneś wiedzieć jako rodzic? Otóż szkolenie dzieci przebiega bardzo podobnie jak w przypadku dorosłych, poza kilkoma zasadniczymi różnicami. Przede wszystkim nauka przebiega nieco dłużej i wymaga od instruktorów większej cierpliwości i wcześniejszego przygotowania. Instruktorzy muszą wybierać idealne warunki wiatrowe, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa dzieciom, co powoduje rozciągnięcie nauki w czasie. Na początku szkoleń, mali kursanci zapoznają się z niezbędną wiedzą, taką jak prawidłowe przygotowanie sprzętu do użytkowania, opanowują sterowanie latawcem, a także poznają teorię, niezbędną podczas kolejnych etapów. 

Średni czas trwania szkoleń dla dzieci to około 2 dni. Ze względów bezpieczeństwa podstawowym ograniczeniem wzięciu udziału w kursie jest wiek dziecka. Aby zapisać pociechę na kursy kitesurfingu, powinna mieć ona skończone 12 lat, natomiast minimalna waga powinna wynosić 40 kg. Jest to warunek konieczny, gdyż zbyt lekkie dziecko mogłoby nie utrzymać siły latawca, a co za tym idzie – nie dałoby rady kontynuować nauki. Istotną kwestią jest również umiejętność pływania. Dziecko powinno umieć utrzymać się na wodzie i nie bać się ewentualnego wpadnięcia do niej. Bez tego szkolenie nie będzie możliwe.

 

Szkoła wingfoila – jaką wybrać?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, ogromne znaczenie w przebiegu nauki u najmłodszych i nie tylko, ma szkoła, a dokładniej – instruktorzy, odpowiedzialni za prowadzenie szkoleń. Powinni posiadać oni wystarczające kwalifikacje, doświadczenie oraz dodatkowe umiejętności, takie jak szybkie nawiązywanie kontaktu z kursantami. Najlepszy instruktor to taki, przy którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie, bez spięć i tremy. Dobrym wyborem będzie więc szkoła wingfoila FunSurf, oferująca kursy na Helu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *