BiznesLifestyle

Donice na wymiar do firmy i więcej zieleni w biurze!

Można wybrać się do sklepu budowlanego, żeby kupić donice i rośliny do firmy, ale można również zamówić donice u producenta na dowolny wymiar, tworząc przy tym jedyną w swoim rodzaju, dopasowaną do reszty wystroju aranżację. Donice na wymiar do biura mogą być zaprojektowane tak, żeby idealnie pasowały do wymiarów przestrzeni oraz do roślin. A więcej zieleni to wiele korzyści dla Ciebie!

 

Popraw jakość powietrza w biurze

Rośliny w biurze doskonale filtrują powietrze, co przekłada się na zdrowie pracowników i na lepsze funkcjonowanie całego biznesu. Zieleń uspokaja, a same rośliny w zależności od gatunku, mogą nieść dla nas różne korzyści. Niektóre rośliny, np. areka zwiększają wilgotność powietrza, a inne, np. fikus bananowy wytwarzają duże ilości tlenu. Żeby biuro prezentowało się elegancko, warto posadzić roślinność w wyprodukowanych na zamówienie donicach z włókna szklanego. To materiał, którego przewagą jest lekkość, wytrzymałość i długowieczność. Ale o tym później…

 

Lepsze samopoczucie i zwiększona kreatywność

Biura świecące pustkami, w których znajdziemy tylko wykładziny, biurka, fotele i szafy to już przeżytek. Wszystko dlatego, że coraz więcej osób docenia znaczenie bliskości natury. Zielone ściany, ciekawe aranżacje z kwiatów czy właśnie rośliny zielone w dużych eleganckich donicach to elementy wystroju, które wpływają na dobre samopoczucie pracowników, redukują stres i zwiększają koncentrację.

 

Donice wewnętrzne – na jaki rodzaj postawić?

Donice na wymiar z włókna szklanego to jeden z najczęściej wybieranych typów donic do wnętrz – biur, restauracji, hoteli, gabinetów czy wreszcie salonów prywatnych. Jednak są równie chętnie zamawiane do postawienia przed wejściem do firmy lub przy recepcji.

 

Dzieje się tak ze względu na takie zalety, jak:

Lekkość donic

Donice z włókna szklanego (inaczej laminatu poliestrowo-szklanego) są lekkie, dzięki czemu nie uszkadzają posadzki. Duża donica o wymiarach 100x50x50 cm będzie ważyła około 17 kilogramów, a donice innych typów, np. drewniane czy betonowe ważą aż kilka-kilkanaście razy więcej. Taki ciężar mógłby zniszczyć podłoże we wnętrzu budynku, a dodatkowo stanowić problem przy przesuwaniu donic i ich obsadzaniu.

 

Wysoka odporność

Włókno szklane jest materiałem o bardzo wysokiej wytrzymałości, odpornym na korozję i zmienne warunki pogodowe. Dzięki temu zakup donic na wymiar wykonanych z kompozytu jest inwestycją na długie lata.

 

Dopasowany styl i estetyka

Powierzchnię donicy wykonanej z laminatu można pomalować na dowolny kolor z palety RAL, ale to nie wszystko. Możliwe są różne opcje wykończenia, takie jak na przykład gładkie matowe, gładkie z połyskiem czy strukturalne.

 

Dlaczego donice na wymiar, a nie gotowce?

Produkcja donic na wymiar to opcja premium dla tych, którzy chcą mieć produkt dokładnie dopasowany do swoich oczekiwań. Unikalny design, np. donice w innym odcieniu zieleni niż ten, który dominuje na ścianach w pomieszczeniu, to sposób na piękne i stylowe wnętrze. Donice na wymiar można ozdobić logotypem firmy, wybrać rozmiar, który idealnie dopasuje się do pomieszczenia, a także można je wyposażyć w dodatkowe udogodnienia, np. podświetlenie.

W przypadku gotowych produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych czy online, musisz dokonać wyboru z tego, co jest aktualnie dostępne na rynku. Jednak, jeśli chcesz zainwestować w bardzo duże donice, trudno Ci będzie znaleźć coś ciekawego od ręki. Jeśli szukasz donicy w konkretnym odcieniu, sytuacja może wyglądać podobnie. Jeśli jednak nie zależy Ci na konkretnym rozmiarze, wzorze czy kolorze, to gotowce również spełnią Twoje oczekiwania.

Donice z włókna szklanego na wymiar to produkt godny polecenia ze względu na wszystkie wymienione powyżej korzyści. Jeśli w Twoim biurze, gabinecie czy salonie brakuje zieleni, to donice na zamówienie pozwolą Ci stworzyć przestrzeń dopasowaną do Twojego gustu i stylu.