Biznes

Jakich gadżetów reklamowych użyć, aby marka stała się rozpoznawalna? Na jakie pomysły postawić, aby zdobyć oddanego klienta?

Naczynia, zawieszki, koszulki, pióra i tego typu gadżety ozdobione sygnaturą firmy stanowią jeden ze sposobów promowania firm. Jest to jedną ze sprzedażowych praktyk psychologicznych. Celem tego typu podarunku jest spowodowanie poczucia wdzięczności w obdarowanym. Poza oczywistym wywołaniem pozytywnego skojarzenia stworzyć ma potrzebę odwdzięczenia się obdarowującemu. Dzięki takiemu mechanizmowi logo oraz nazwa marki zapadają w pamięć potencjalnym nabywcom. Przyczynia się to także do tego, że konsument chętniej będzie powracał do firmy, która coś mu już dała. Dzieje się to automatycznie. Trzeba jednak pamiętać, aby nie obdarowywać klienta zbyt dużą ilością gadżetów. Może to zostać odebrane jako narzucanie się, co da przeciwny skutek od zamierzonego.

Pojawia się dylemat jakie gadżety wybrać? Najczęściej wybierane są długopisy, smycze oraz kubki. Część firm stawia na kalendarze książkowe lub zeszyty. Ostatnimi czasy królują płócienne reklamówki oraz plecaki wzbogacone logo firmy bądź jej logo przewodnim. Jest to o tyle bardziej trafne rozwiązanie, że jest w stanie dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. Zauważyć je mogą poza obdarowywanymi, też przechodnie osoby, która taką torbę zabiera ze sobą.

Gadżety promocyjne to także słodkie przekąski takie jak ciasteczka, czekolady oraz cukierki. Wystarczy tylko zamienić oryginalne opakowanie nazwą reklamowanego producenta. Pomysłów jest wiele. Wykwintnym pomysłem będą też szlachetne trunki również opatrzone logotypem.

Można podarować również bogatsze wyroby. Zaliczają się do nich luksusowe parasole, luksusowe pióra, skórzane paski i torebki, noże, ekskluzywne przyborniki.

 

Pozostaje zastanowić się jak wyselekcjonować skuteczny gadżet?

Najważniejsze jest wziąć pod uwagę funkcjonalność gadżetu. Nie chodzi jedynie o to, żeby odbiorca otrzymał coś z nazwą firmy, ale także, żeby z tego korzystał. Częste zerkanie na coś utrwala obraz tego przedmiotu, a co za tym idzie firmy, której logo tam jest przedstawione. Najbardziej trafne prezenty mają nie tylko radować oko odbiorcy, ale także poprzez przydatność w codziennym funkcjonowaniu dobrze wpływać na skojarzenia związane z marką.

Jeszcze jedną z ważnych cech jest to, żeby rzecz była solidnie wykonany. Coś co zepsuje się chwilę po otrzymaniu nie stanowi dobrej promocji dla firmy. Wręcz odwrotnie, zostanie skojarzone  ze złą jakością. Nikt nie będzie chętny wrócić do marki, która negatywnie mu się kojarzy. Dlatego warto sprawdzić samemu przedmiot, który zostanie rozesłany dalej.

Świetnie byłoby gdyby produkt odznaczał się na tle innych firm. Tutaj postawić powinno się na wyjątkowość. Niech to będzie coś jedynego w swoim rodzaju. Co wybrać? Niech to nie będzie proste logo. Może jakieś zapadające w pamięć zdanie? Może rzucająca się w oczy grafika? Rozwiązań jest niezwykle dużo. Powinno to być coś czego codziennie nie widujemy na każdym kroku.

We wcześniejszej części artykuły zaproponowane produkty typu kubki, torby, koszulki oferują sporą powierzchnię, na której można dokonać fajnego nadruku, który zapadnie w pamięci na długo. Może również skusi klienta do zapoznania oferty marki i zostania stałym klientem na na lata. W naturze ludzkiej leży potrzeba bycia obdarowywanym podarunkami.  Niewiele osób nie lubi takiej formy zachęcania do czegoś. Warto więc trzymać rękę na pulsie i nieprzerwanie zaskakiwać klientów. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy konkurencja jest ogromna. Trzeba nieustannie wymyślać nowe metody reklamowe aby nie zniknąć w czeluściach dużego.

Można także postarać się dowiedzieć się czego dokładnie oczekują klienci naszej firmy. Można to uczynić podczas targów, wydarzeń branżowych. Zresztą, na takich targach też można odróżnić się od konkurencji. Pomocne okażą się na przykład wielobarwne baloniki nawiązujące do firmy.

Jak daje do zrozumienia tekst pomysłów wpływających na popularność firmy jest dużo. Tym co ogranicza jest jedynie wyobraźnia. A wyobraźnia jest niesamowicie istotna w świecie walki o bycie najlepszym na rynku.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze gadżetów reklamowych dla swojej firmy zapraszamy Cię na stronę tddesign.pl – dostarczamy gadżety reklamowe w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *