Lifestyle

Nowe balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej – co wybrać

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej od lat plasują się w czołówce stalowych elementów do wyposażenia domu i biura. Ten fakt nie dziwi, zwłaszcza że balustrady ze stali to gwarancja najwyższej jakości i stylu. Barierki balkonowe wykonane ze stali nierdzewiejącej są uniwersalne i wytrzymałe i sprawdzają się zarówno w domach, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Jaki rodzaj zewnętrznej balustrady ze stali nierdzewnej wybrać? Dlaczego warto wybrać stal nierdzewną dobrej jakości?

Balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej – postaw na dobrą jakość

Stal nierdzewna jest wytrzymała i antykorozyjna. Dlatego, że wytrzymuje duże obciążenia, jest stosowana do wyrobu specjalistycznych narzędzi, mebli, elementów wykorzystywanych w budownictwie i barierek. Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest zatem jakość wykonania, wytrzymałość i opłacalność. Klienci doceniają barierki z nierdzewki za ich elegancki wygląd i bezproblemowe utrzymanie balustrady w czystości i dobrym stanie. Balustrada ze stali nierdzewnej, ze względu na właściwości antykorozyjne stali, może być instalowana na zewnątrz budynku bez obawy o korozję barierki.

To właśnie z tego względu zakup barierki z nierdzewki jest ekonomiczny i bardziej opłacalny niż zakup balustrady ze zwykłego metaluBarierki wykonane ze zwykłego żelaza wymagają zwiększonej ochrony i pielęgnacji. Zwykła stal szybko niszczeje i pokrywa się rdzą, a to generuje dodatkowe koszty.

Ceny stali, z uwagi na uwarunkowania rynkowe, stale rosną. Nie zmienia to jednak faktu, że balustrady ze stali nierdzewnej nadal są bardzo popularne i zyskują na wartości. Z tego względu wciąż rośnie zapotrzebowanie na nie, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i branżowych.

 

Stalowa balustrada balkonowa z nierdzewki – rodzaje  

Klasyczną i dobrze znaną wersją balustrady z nierdzewki jest stalowa balustrada z pionowych słupków. To jeden ze starszych projektów, który jest bardzo uniwersalny i był wykorzystywany od lat zwłaszcza na balkonach domów jednorodzinnych. Poprzeczki w tym typie balustrady są umieszczone pomiędzy słupkami nośnymi, a całą konstrukcję zabezpiecza stalowa barierka. Ten typ balustrady przez lata królował na polskich balkonach. Obecnie dużo popularniejsza jest balustrada balkonowa ze stali i szkła. To połączenie dwóch materiałów przyjęło się na tyle dobrze, że balustrady szklane można już spotkać zarówno na zewnątrz budynków, jak i w domach jednorodzinnych. Balustrada szklana całonośna sprawdzi się jako zabezpieczenie tarasu, ale będzie też funkcyjną ozdobą przy schodach wewnętrznych.

Balustrady ze stali nierdzewnej i szkła zazwyczaj przybierają kształt szklanej balustrady w stalowej ramie. Jest to jedno z najprostszych rozwiązań, klasyczne w rozwiązaniach i bardzo eleganckie. W tym przypadku szklana balustrada umieszczona jest pomiędzy stalowymi słupkami nośnymi, które podtrzymują balustradę. Ten rodzaj barierki możemy zauważyć w domach jednorodzinnych, sklepach i biurowcach. Dużo popularniejsze od balustrady w stalowej ramie są jednak balustrady całoszklane i balustrady samonośne. To właśnie ten rodzaj balustrady możemy widzieć w nowoczesnych apartamentowcach i nowych budynkach mieszkalnych.

Balustrada szklana całonośna montowana jest do stalowej szyny. Szyna ze stali może być umieszczona ponad płytą balkonu lub ukryta w niej. Dzięki takiemu montażowi balkon wydaje się dużo przestronniejszy niż jest w rzeczywistości. Decydując się na montaż balustrady ze szkłem, zyskujemy nie tylko modne, ale i wygodne pod względem utrzymania w czystości zabezpieczenie balkonu. Szkło używane do produkcji balustrad jest szkłem hartowanym i – jeżeli chcemy – może być też szkłem samoczyszczącym. Jeśli wybierzemy taki wariant szklanej balustrady, nie będziemy musieli martwić się o częste czyszczenie balustrady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *