Biznes

Szkolenia sprzedażowe dla branży ubezpieczeniowej – zmiana postaw agentów ubezpieczeniowych

Klienci nie przepadają za agentami ubezpieczeniowymi. Na pewno zdążyłeś się o tym nie raz przekonać. Winne temu są stereotypy, które powstały z powodu zachowania niektórych sprzedawców. Jak odczarować ten czarny PR? Z pomocą przychodzą szkolenia sprzedażowe.

 

 

Branża ubezpieczeniowa – dlaczego tak trudno jej pozyskać klientów?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się czemu klienci, kiedy tylko dowiedzą się, że rozmawiają z agentem ubezpieczeniowym, od razu odkładają słuchawkę telefonu? Prawdziwe jest stwierdzenie, że nikt nie lubi, gdy mu się coś sprzedaje, ale każdy lubi kupować. Nie tu jednak tkwi problem. Znajduje się on w samym przedstawieniu –  mówiąc o tym, że jesteś agentem ubezpieczeniowym, na starcie tracisz w oczach potencjalnego klienta. Wiąże się to ze stereotypami, które przez lata narosły wokół branży ubezpieczeniowej. Większość osób jest przekonana, że ubezpieczenia są dobre tylko wtedy, kiedy nic się nie dzieje. Natomiast egzekwowanie swoich roszczeń to istny koszmar. To tylko jedna strona medalu. Druga wygląda nieco inaczej. Klient, który słyszy, że rozmawia z agentem ubezpieczeniowym, ma przed oczami koszmarne wizje utraty zdrowia, pracy lub życia bliskiej osoby. Sprzedając ubezpieczenia, roztaczasz przed klientem obraz, którego wolałby nie widzieć. Co możesz zrobić?

Szkolenia sprzedażowe – odpowiedź na problemy agentów ubezpieczeniowych

Jak już pisaliśmy wcześniej, dużym problemem w branży ubezpieczeniowej jest komunikacja. Sam sposób przedstawienia się może budzić wątpliwości. Szkolenia sprzedażowe mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Integrity Solutions Poland nauczy Cię odpowiedniego sposobu komunikacji. Przede wszystkim przestaniesz myśleć, o tym, by tylko pozbyć się produktu, a zaczniesz postrzegać sprzedaż jako dostarczanie wartości klientowi.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, kiedy masz na uwadze potrzeby klienta. A czego on potrzebuje, jeśli chodzi o ubezpieczenia? Co może mu zapewnić polisa? Wszystko rozbija się o spokój. Twój klient pragnie mieć spokojną głowę o przyszłość swoich dzieci, swoją własną, o pogodną starość. Do tego dochodzi jeszcze świadomość, że stać go na pokrycie nieraz bardzo drogiego leczenia. Jeśli wiesz, że możesz to wszystko zagwarantować swojemu klientowi, dlaczego masz mu tego nie powiedzieć? Pytanie tylko w  jaki sposób?

Integrity Solutions Poland – szkolenia sprzedażowe zorientowane na klienta

Mottem Integrity Solutions Poland jest dostarczanie wartości dla klienta. I tego właśnie nauczysz się na szkoleniach sprzedażowych. Wreszcie zrozumiesz, dlaczego sprzedaż ubezpieczeń do tej pory tak źle szła. Szkolenia wzmocnią Twoją postawę dzięki modelowi spójności sprzedaży. Co się zmieni? Zaczniesz inaczej postrzegać sprzedaż – nie będziesz chciał już tylko przekonać kolejnego klienta do zakupu. Zrozumiesz, że możesz mu dostarczyć wartość, której potrzebuje. Zaczniesz także rozpoznawać swoje umiejętności – przede wszystkim uwierzysz w siebie i swoje kompetencje. Kolejnym elementem modelu spójności sprzedaży są wartości – jeśli wiesz, że działasz etycznie i dla dobra klienta, nic nie powstrzyma Cię przed pokazaniem mu korzyści. Musisz również wierzyć w produkt, czyli w to, że sprzedajesz najlepsze polisy lub narzędzia do inwestycji finansowych. To one zagwarantują odbiorcy spokój i pewność, że jest chroniony od nieprzewidzianych zdarzeń.

Zaangażowanie w działanie to następny punkt, bez którego nie istnieje efektywna sprzedaż. Szkolenia Integrity Solutions Poland dla branży ubezpieczeniowej pokażą Ci, jak zaangażowanie zmienia obraz sprzedaży. Będzie cieszyła Cię relacja z klientem  – zapomnisz o strachu związanym z odrzuceniem Twojej propozycji.

Nie chodzi tu o perswazje i manipulacje. Wiesz, że naprawdę oferujesz świetne polisy i produkty finansowe. Jesteś w stanie zagwarantować klientowi spokojny czas, którego tak bardzo pragnie. Nigdy nie zapominaj o swojej misji. A jest nią pomoc i dostarczanie wartości.

https://integritysolutionspoland.pl/integrity-coaching/

 

Na co zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniej zacieraczki do betonu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *