Uncategorized

Drzwi loftowe Rzeszów

Drzwi loftowe (industrialne) to metalowa konstrukcja wypełniona szkłem. W zależności od preferencji klienta, istnieją modele jedno- lub dwuskrzydłowe, montowane na szynach lub zawiasach. Rodzaj i wygląd wypełnienia i obramowania drzwi loftowych także jest ograniczony wyłącznie wyobraźnią klienta – jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom.

Drzwi loftowe – wygląd i parametry

Mimo wysokiej szczelności, drzwi loftowe niezbyt dobrze sprawdzają się na zewnętrznych ścianach. Stalowa konstrukcja zbyt dobrze przewodzi ciepło, prowadząc do znacznego wychłodzenia pomieszczeń.

Izolacja akustyczna drzwi loftowych zależy od grubości szkła umieszczonego w metalowej konstrukcji. Rodzaj wypełnienia wpływa także na wytrzymałość oraz przezierność. W zależności od miejsca montażu oraz indywidualnych preferencji klienta, drzwi loftowe mogą być wypełnione:

  • szkłem bezpiecznym – które sprawdza się w ruchomych konstrukcjach (np. drzwiach). Ochronna folia scalająca dwie warstwy szkła zapobiega rozpadnięciu się szyby na kawałki po stłuczeniu. Wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania drzwi.
  • szkłem hartowanym – którego twardość sprawia, że nadaje się do wypełnienia konstrukcji statycznych (np. ścianek działowych). Proces hartowania zmniejsza giętkość materiału, dlatego po stłuczeniu szkło rozpada się na mnóstwo drobnych elementów.
  • szkłem inteligentnym – które umożliwia regulację przejrzystości tafli. Dzięki temu w jednej chwili można cieszyć się przestrzenią, a w następnej – prywatnością.

Poza wypełnieniem, na wygląd konstrukcji wpływa profil drzwi, czyli stalowa konstrukcja składająca się z poziomych i pionowych elementów. Możliwość tworzenia niebanalnych, metalowych kompozycji może nadać drzwiom niepowtarzalny charakter. Estetyczne i funkcjonalne drzwi loftowe stanowią uzupełnienie wielu ciekawych aranżacji. Ich prostota i elegancja sprawia, że wpasowują się w wiele styli projektowania wnętrz.

Drzwi loftowe – zalety

Drzwi loftowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na panującą w architekturze modę na minimalizm. Stanowią świetne uzupełnienie nowoczesnego wystroju – nadają mu surowej elegancji. Są nieprzesadzone, pozbawione zbędnych zdobień. Z pozoru prosta konstrukcja przyciąga jednak sporą uwagę. Styl industrialny – coraz modniejszy sposób urządzania wnętrz, nie może obyć się bez drzwi loftowych.

Drzwi loftowe pozwalają wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie bez widocznych strat w przestrzeni. Tradycyjne ścianki działowe zajmują miejsce, niejednokrotnie przekształcając mieszkanie w ciasny labirynt. Przeszklona konstrukcja niweluje klaustrofobiczne wrażenie, pozwalając w pełni zagospodarować nawet niewielkie mieszkanie.

Drzwi loftowe cieszą się uznaniem szczególnie w małych wnętrzach, ponieważ są wykonane ze szkła – optycznie powiększają pomieszczenie. Przesuwne drzwi loftowe pozwalają na dodatkową oszczędność przestrzeni – przylegają do ściany nawet wtedy, gdy są otwarte. Nie zajmują więc miejsca tak, jak drzwi na zawiasach.

Zachęcamy do przekonania się o tych i całej reszcie zalet drzwi loftowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *