Biznes

Migracja strony internetowej – jak ją bezpiecznie przeprowadzić?

Wielu przedsiębiorców nie raz słyszało o migracji starej wersji strony firmowej. Zapewne były to opinie, które w niejednym przypadku źle oceniły skutki tego procesu. Prawdą jest jednak to, że tylko źle przeprowadzona migracja może okazać się szkodliwa. Sprawdźmy więc, jak to zrobić bezpiecznie i dlaczego warto się na to zdecydować.

Czy migracja stron wpływa na rozwój biznesu?

Proces migracji witryny firmowej to istotna część ewolucji każdego przedsiębiorstwa. Dziś bez solidnej reprezentacji w internecie nie ma co liczyć na skuteczny marketing. Dotyczy to zarówno sprzedaży, jak i budowania wizerunku marki. W związku z tym strony firmowe są mało przydatne, jeśli mają przestarzały layout lub ładują się zbyt wolno. To się dzieje dosyć często, gdy mamy do czynienia ze słabym hostingiem. Firmy wyspecjalizowane w migracji witryn biznesowych (szczegóły sprawdź tutaj: premiumdigital.pl/migracja-stron/) znają ten problem bardzo dobrze.

Poprawny transfer dowolnego portalu na lepszy serwer pomaga usprawnić jego funkcjonalność. Ma to dość spore znaczenie choćby z tego względu, że nowe technologie niosą ze sobą nowe wymagania. Mowa tu o potężnych smartfonach, ale i samej metodzie telekomunikacji. Sieć 5G jeszcze nie jest powszechnym standardem, to się jednak szybko zmieni. Witryny firmowe muszą iść w parze z modernizacją sprzętową, która dotyczy użytkowników internetu. Dlatego przyczyny migracji stron WWW leżą głównie w kiepskim hostingu, który jest niewydajny w stosunku do aktualnych standardów. Przeniesienie kodu do innego usługodawcy znacząco poprawia działanie strony.

W tym wszystkim chodzi też o ulepszenie zabezpieczeń związanych z ochroną danych osobowych klientów. Przestarzałe protokoły są niewystarczające. Hakerzy radzą sobie z nimi bez większego wysiłku. To w sposób oczywisty wpływa na wizerunek marki. Jeśli dopuści do kradzieży danych osobowych, straci zaufanie. Szanujące się przedsiębiorstwo nie może sobie na to pozwolić, prawda?

 

Bezpieczny sposób migracji strony internetowej

Z powyższego jasno wynika, że wybór wysokiej klasy hosting to fundament, na którym trzeba oprzeć całą migrację strony internetowej. Warto przy tym pamiętać, że lepszy serwer i protokoły bezpieczeństwa to jedno, podczas gdy efektywność SEO to już zupełnie coś innego. Z tym właśnie wiąże się największe ryzyko transferu witryny firmowej. Przeprowadzeniu migracji mogą bowiem towarzyszyć radykalne zmiany treści i samych adresów URL. Sporo przedsiębiorców się na to decyduje, ale przy okazji psują oni swoją witrynę.

Po migracji może nastąpić spadek widoczności strony w wyszukiwarce Google. Dzieje się tak, ponieważ wprowadzone korekty burzą dotychczasowe SEO. Będzie to tym bolesne, im więcej pracy i środków zostało włożonych do optymalizacji serwisu. Zmiana domeny i konstrukcja odnośników ma też negatywny wpływ na link building, o ile został wcześniej wdrożony. Rezultatem jest słaby ruch i niezadowalające wskaźniki zachowania użytkowników w Google Search Console. Jak się przed tym uchronić?

No cóż, bezpieczna migracja strony WWW musi przebiec wedle ściśle określonego planu i porządku. To naprawdę trzeba przemyśleć i uważnie wybadać grunt przed podjęciem kolejnych kroków. Umiejętność poprawnej analizy danych internetowych to podstawa. To samo wiedza na temat wdrażania zmian w taki sposób, aby nie zaszkodziły bieżącym osiągom serwisu. Z tego względu zawsze trzeba skorzystać z usług ludzi, którzy mieli do czynienia już z niejedną migracją strony. Właśnie takich fachowców można znaleźć pod adresem premiumdigital.pl/migracja-stron/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *