Lifestyle

Namiot garażowy, czyli sposób na ochronę auta zimą

Ile to już razy trzeba było skrobać szyby o poranku? Ile razy zamarzł zamek w drzwiach? Co interesujące, nawet zimą promienie UV mają negatywny wpływ na samochód. Każdy, tani i ten naprawdę drogi. Warto zatem się zastanowić, czy namiot garażowy to dobre rozwiązanie. Naszym zdaniem tak. Oto dlaczego.

Tymczasowe namioty garażowe na zimę

Zimowe warunki atmosferyczne w Polsce nie są zbyt dobre dla kierowców. Marznące opady, duża wilgoć, a niekiedy nawet i metr śniegu do przekopania… o 6 rano. Choćby z tego względu warto zadbać o dach nad autem. Nie trzeba jednak stawiać osobnego budynku. Wystarczy sezonowy namiot garażowy.

To tak naprawdę mała hala, którą można postawić w ciągu kilku dni, choć rzecz zależy od indywidualnych wymagań. Taki garaż może mieć nawet 6 metrów długości, tak więc zmieści się tam nie tylko samochód osobowy, ale i ciągnik na przykład. Przedsięwzięcie nie wymaga pozwolenia. Garaż można też przenosić lub współdzielić z sąsiadem. Lekka, acz wytrzymała konstrukcja ochroni każdy pojazd przed atakiem śniegu i mrozu. Opinie klientów potwierdzają, że to najlepszy sposób na zamarznięte szyby. No i odśnieżać nie trzeba. Takie są właśnie namioty garażowe dostępne na stronie https://fame-hall.eu/garaze/.

 

Dobry namiot garażowy na cały rok

Warto zerknąć również na namioty garażowe o całorocznym użytkowaniu. Są zaprojektowane w taki sposób, aby służyć przez wiele lat. Taki namiot na samochód sprawdzi się do przetrzymywania auta awaryjnego. Oczywiście zmieszczą się w nim i rowery dla całej rodziny, jak i łódź. Ją w końcu też trzeba chronić przed opadami deszczu, czyż nie?

O ile tymczasowy garaż to idealny pomysł na zimę, o tyle całoroczny namiot garażowy może stać koło domku letniskowego lub na działce obok jeziora. Taki wariant docenią choćby miłośnicy wędkowania, którym szkoda czasu na każdorazowe mycie łódki przed wyprawą.

 

Czy pogoda może zniszczyć samochód?

Niestety tak. Samochód w namiocie jest zabezpieczony przed wszystkimi zagrożeniami ze strony Matki Natury. Z tego względu interesujące są zwłaszcza namioty garażowe dla biznesu. Maszyny trzymane w takich miejscach nie są podatne na promieniowanie UV, które niszczy karoserię. Lakier przez to matowieje. Powstają pęknięcia. Innymi słowy, pojazdy tracą na wartości. Wytrzymałość na śnieg już omówiliśmy, a wodoodporność garażu ograniczy szkodliwe działanie wilgoci. Nie ma też lepszego zabezpieczenia przed kwaśnym deszczem. Naprawdę opłaca się zainwestować w namiot samochodowy.