Lifestyle

Wygodne łóżko podstawa do udanego małżeństwa?

Sypialnia małżeńska to jedyne miejsce w domu, w którym możemy schować się przed innymi domownikami i odpocząć w ramionach ukochanej osoby. W tym celu warto jednak zadbać o odpowiednio skomponowane łóżko, które składa się z kilku podstawowych elementów. Najważniejszym z nich jest materac do spania. A czym powinien się wyróżniać oraz jak go prawidłowo wybrać?

Idealny materac dla par – cechy charakterystyczne

Obecnie na współczesnym rynku mamy dostęp do wielu różnych modeli. Wśród nich znajdziemy wysokiej jakości materace Hilding, które świetnie sprawdza się w każdej sypialni – w tym małżeńskiej! Dlaczego? Jak się okazuje, są przede wszystkim:

 • solidne i trwałe, przez co zapewniają zdrowy sen przez lata,
 • antyalergiczne, przez co gwarantują higieniczne warunki do wypoczywania,
 • siedmioma strefami twardości, przez co umarzają najlepsze wsparcie całej sylwetki.

Tak naprawdę każdy model jest inny, a wynika to z unikalnej budowy, wykorzystanych materiałów oraz właściwości. Traktujmy to jako zaletę, gdyż o wiele łatwiej jest znaleźć model odpowiadający naszym osobistym potrzebom i preferencjom! A jest to niezwykle ważne, gdyż materac Hilding nie tylko ma zagwarantować nam zdrowy sen, ale także udane oraz satysfakcjonujące nas zbliżenia.

 

Materac do sypialni małżeńskiej – jak go wybrać?

Materac do spania to jednej z ważniejszych elementów, a wynika to z faktu, iż odpowiada za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Jest to możliwe tylko poprzez odpowiednie dopasowanie do obu użytkowników. Pamiętajmy zatem, aby przy wyborze uwzględnić:

 • rodzaj wypełnienia – wpływa on na odczuwalny komfort,
 • stopień twardości – odpowiada za właściwe wsparcie kręgosłupa,
 • rozmiar, czyli długość i szerokość – dla par zaleca się materace 140×200 cm, 160×200 cm lub 180×200 cm.

Niestety, czasem jeden materac nie jest w stanie sprostać różnym wymaganiom partnerów. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie dwóch odmiennych, węższych modeli, a następnie umieszczenie ich na jednym stelażu. Dzięki temu mamy gwarancję zdrowego wypoczynku!

 

Akcesoria sypialniane – w jaki sposób wpływają na zdrowy sen?

Sam materac Hilding, mimo że jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni, nie jest w stanie sam zagwarantować efektywny wypoczynek. W tym celu warto również postawić na akcesoria sypialniane, w skład których wchodzi:

 • ergonomiczna poduszka – powinna być dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, gdyż odpowiada za właściwe wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym,
 • ciepłą kołdrą – gwarantuje właściwy komfort termiczny, a także przyjemne wrażenie otulenia, a przy jego wyborze uwzględnijmy modele o 20-40 cm szersze,
 • stelaż – powinien być dopasowany do rodzaju materaca, gdyż umożliwia jego najlepsze wsparcie i jest w stanie przedłużyć jego żywotność,
 • pościel – składa się z poszewki na poduszki i kołdrę, a ich funkcja sprowadza się do zapewnienia higienicznych warunków do wypoczynku,
 • ochraniacz na materac – jak sama nazwa mówi, mają na celu zagwarantować ochronę materaca przed zanieczyszczeniami oraz zawilgoceniem.

 

Łóżko małżeńskie to główny element każdej sypialni. Musimy jednak pamiętać o tym, że ma ono służyć nie jednej, a dwóm osobom. Właśnie dlatego warto uwzględnić solidny model, który dopasowany jest do preferencji obu użytkowników!

Artykuł sponsorowany.