Lifestyle

Konsultacja kredytowa online

Korzystanie z usług ekspertów finansowych wiąże się z wieloma korzyściami. Dodatkowo w obecnej sytuacji nie musisz się ruszać z domu, aby starać się o kredyt, na co tylko chcesz.

Konsultacja kredytowa online to nic innego jak spotkanie z ekspertem finansowym, który ma wieloletnie doświadczenie i zna aktualne oferty kredytów, pożyczek, leasingów czy też innych form finansowania. W trakcie konsultacji klient może sprawdzić swoją zdolność oraz będzie mógł zobaczyć symulację kredytu. Dzięki takiej formie konsultacji kredytobiorca otrzyma zestaw informacji niezbędny aby mógł wybrać najlepsze finansowanie. Z takiej formy spotkania może skorzystać każdy, kto chce ubiegać się o jakąkolwiek pomoc finansową.

Jak działa ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy udziela informacji na temat zasad i warunków, które musi spełnić kredytobiorca, aby mógł uzyskać kredyt. W związku z pandemią firmy oferują możliwość korzystania z konsultacji online. Dzięki takiej formie współpracy, kredytobiorca:

  • nie musi chodzić od banku do banku, tym samym oszczędza czas,
  • może uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu, a także z dowolnego miejsca w Polsce,
  • nie musi nic płacić za konsultację, a uzyska skuteczną pomoc przy procesie finansowania.

Podczas konsultacji kredytowej online ekspert sprawdza zdolność kredytową konsumenta oraz przedstawia mu najdogodniejszą ofertę wybraną na podstawie preferencji klienta. Taka usługa jest znacznie bardziej dokładna niż dostępne internetowe kalkulatory kredytów. Doradca kredytowy online może znacznie usprawnić cały proces kredytowania i pomóc w poprawnym wypełnieniu wniosków, które dostarczy do konkretnych banków. Co istotne, doradca posiada informacje na temat wszelkich promocji w bankach, dzięki temu może przedstawić bardziej korzystną ofertę. Jego celem jest zadbanie o komfort i spokój swojego klienta.

Ekspert kredytowy zarabia na prowizjach, które wypłaca mu dana instytucja, w przypadku, gdy kredytobiorca skorzysta z oferty tej instytucji. Wysokość prowizji jest zależna od podpisanej umowy klienta z bankiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze eksperta?

Każda osoba, która zdecyduje się na podjęcie współpracy z ekspertem kredytowym, musi wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • ekspert powinien wykazywać się profesjonalizmem i budzić zaufanie, abyś czuł się komfortowo,
  • warto poszukać opinii i korzystać z usług sprawdzonych doradców, dla których taka działalność nie jest tylko pracą dodatkową, a ciągle się w tym temacie rozwija i szkoli,
  • doradca nie powinien być nachalny i nie powinien popędzać do podjęcia decyzji.

Na rynku istnieje wiele dużych i małych, jednoosobowych firm, które pomagają w uzyskaniu potrzebnego finansowania. Doradztwo kredytowe Afimo oferuje swoje usługi głównie na terenie województwa śląskiego i okolic. To gwarantuje bardziej indywidualne podejście do sytuacji klienta i dostosowanie najbardziej korzystnych ofert do jego oczekiwań.

Jak się przygotować na rozmowę z ekspertem kredytowym?

Podczas spotkania z ekspertem kredytowym należy zwrócić uwagę na zakres jego wiedzy oraz to, czy sprawnie i rzeczowo odpowiada on na pytania. Przygotowanie do spotkania z doradcą nie jest trudne czy czasochłonne. Poza podliczeniem miesięcznych dochodów i wydatków, klient powinien również zapoznać się z rankingiem produktów, którymi jest zainteresowany. Dzięki zapoznaniu się z takim zestawieniem, ma szansę poznać m.in. wysokości oprocentowania i prowizji naliczanych przez poszczególne banki. Jeżeli podczas spotkania z doradcą pojawi się temat oprocentowania kredytów, będzie mógł sprawdzić, czy specjalista ma dla lepsze propozycje niż te, które widnieją na stronach internetowych banków. Przygotowując się do rozmowy z ekspertem finansowym, można jedynie zyskać – dzięki temu klient nie da się namówić na niekorzystną dla niego ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *