BiznesGospodarka

Nowy magazyn GEFCO w strefie logistycznej portu Tanger Med

Nowy , otwarty w styczniu 2021, magazyn o powierzchni 10 000 m² wyposażony jest w 11 doków załadunkowych i rozładunkowych.

GEFCO, światowy ekspert w zakresie logistyki łańcucha dostaw, otwiera magazyn w strefie logistycznej portu Tanger Med- „Medhub”. Kompleks ten uważany jest za czołową bramę do rynków europejskich i afrykańskich z dostępem do ponad miliarda klientów. Nowo powstały obiekt sprzyjać będzie ekspansji firmy na rynku, na którym działają wiodący dostawcy 3PL i przemysłowi. Maroko to jednak nie jedyne państwo, na którym GEFCO rozwija swoją sieć powierzchni magazynowych. W samej Polsce jest to 6 magazynów o powierzchni 100 tys. m2, które zintegrowane są z międzynarodową siecią GEFCO, wraz z największym obiektem w Psarach pod Wrocławiem.

Powierzchnia magazynowa w Maroku zapewni GEFCO możliwość świadczenia pełnego wachlarza rozwiązań oraz rozszerzy zakres usług magazynowych i transportowych, które już teraz są w ofercie firmy. Realizowane będą środki logistyczne takie jak przeprawy przez Cieśninę Gibraltarską czy usługi celne. Z magazynów GEFCO  w Tanger Med. korzystać będzie ponad 135 firm z branży motoryzacyjnej, takich jak m.in. Continental, 3M, PSA, Novares i Valeo.

„To ważna chwila dla branży logistycznej w Afryce, a zwłaszcza w krajach Maghrebu” – mówi Sebastien Roger, Dyrektor Generalny, GEFCO Maroko. „Mocną stroną Maroko jest siła roboczą, światowej klasy infrastruktura, taka jak port Tanger Med, oraz ogromne możliwości rozwoju dzięki strategicznemu położeniu geograficznemu. Naszym celem jest dalsze inwestowanie w Maroku, aby zapewnić klientom w tym regionie najbardziej elastyczne, inteligentne i innowacyjne rozwiązania”.

Nowo powstały obiekt GEFCO w Tangerze wyposażony jest w szereg rozwiązań, które gwarantują najwyższe standardy ochrony budynku. Wśród nich są między innymi nowoczesny system przeciwpożarowy i dwie rampy bezpieczeństwa, ale także całodobowy nadzór zapewniony przez aż 20 kamer.

„Strefa Logistyczna Tanger Med. oferuje ponad 200 ha powierzchni, w tym gotowe magazyny przystosowane do zaawansowanych operacji logistycznych. Jest w pełni zintegrowana z portem Tanger Med., oferując tym samym cotygodniowe połączenia z ponad 186 portami na całym świecie. Nasza Strefa Logistyczna jest doskonałym wyborem dla dużych międzynarodowych korporacji i operatorów logistycznych, którzy chcą zoptymalizować swoje operacje logistyczne i redystrybuować przepływ towarów do Afryki, Europy i Ameryki” – powiedział Rachid Houari, dyrektor generalny Medhub.

Maghreb jest jednym z kluczowych obszarów geograficznych dla GEFCO. Nowo powstały magazyn wzmocnić ma pozycję firmy w miejscu, w którym realizuje ona swoje najbardziej znaczące inwestycje strategiczne. W sierpniu 2018 roku GEFCO przejęło GLT – firmę specjalizującą się w transporcie Europa-Maroko i czołowego operatora przepraw przez Cieśninę Gibraltarską.  W 2019 roku GEFCO rozpoczęło zaś transport kolejowy pojazdów Grupy PSA z fabryki w Kenitrze, a pod koniec 2020 roku utworzyło ośrodek zarządzania Groupe PSA Client Cluster General Management dla Półwyspu Iberyjskiego i Maroka.

Za sprawą tych inwestycji GEFCO stało się liderem branży logistycznej w Maroko. Firma dostarcza rozwiązania multimodalne wykorzystując transport drogowy, morski i lotniczy, a także logistykę pojazdów gotowych, usługi celne i podatkowe czy magazynowanie. GEFCO oferuje ponadto rozwiązania dla pilnych dostaw, które cenione są przez szerokie grono klientów.

GEFCO nie zapomina także o lokalnych platformach logistycznych i usługach magazynowania w innych krajach świata. W 2020 roku firma uruchomiła swój największy magazyn w Polsce- powierzchnia 32500 m2 w Psarach pod Wrocławiem zwiększa możliwości ogólnopolskiej sieci magazynów GEFCO, które znajdują się w okolicach Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania. Z rozwiązań magazynowych grupy GEFCO Polska korzystają firmy z najróżniejszych sektorów- od branży motoryzacyjnej aż po technologiczną czy farmaceutyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *